Správna aplikácia predzávitovaných uzáverov na sklenené alebo PET fľaše, aby bolo zabezpečené dokonalé hermetické utesnenie a zároveň čo najšetrnejšie zaobchádzanie s uzáverom, aby sa predišlo akémukoľvek poškodeniu, si vyžaduje špeciálne uzatváracie zariadenia. Spoločnosť SRAML ponúka automatizované uzatváracie riešenia s jednou a viacerými hlavami typu pick & place.
Predzávitované uzávery patria medzi najrozšírenejšie zatváracie riešenia v nápojovom priemysle, keďže sú praktické a umožňujú opakované otváranie a zatváranie.
Technológia uzatvárania pick & place od spoločnosti SRAML predstavuje najvyspelejšie technické riešenie na dávkovanie a aplikáciu predzávitovaných uzáverov na sklenené a PET fľaše, pričom krútiaci moment sa automaticky prispôsobuje konkrétnej aplikácii uzatvárania. Minimalizáciou potreby manuálnej práce sa znižuje fyzická záťaž obsluhy a zvyšuje sa efektivita výroby.
Uzatváracie stroje SRAML PK pick & place s jednou alebo viacerými hlavami, vyrobené z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele, je možné jednoducho integrovať s ostatnými prvkami výrobnej linky, ako je napríklad plniaci stroj.
Obe verzie — uzatváracia stanica s jednou hlavou alebo s viacerými uzatváracími hlavami — využívajú systém pick & place, ktorý zabezpečuje odobratie, nasadenie a dotiahnutie vopredzávitovaných uzáverov na hrdlá fliaš. Systém aplikuje optimálny tlak a krútiacu silu, čím je v každom cykle zaručené presné nasadenie a spoľahlivé utesnenie.
Naše stroje/produkty:
