Vďaka širokej škále dostupných možností rozšírenia vytvára viachlavový rotačný uzatvárací stroj (zatvárač) SRAML spoľahlivé hermetické uzavretie hliníkových skrutkových uzáverov a umožňuje súčasne zatvárať viac fliaš.
Ideálny pre veľké výrobné linky, viachlavový rotačný zatvárač SRAML aplikuje nezávitové hliníkové skrutkové uzávery na sklenené alebo PET fľaše valcovaním závitu uzáveru a jeho pevného utiahnutia.
Skladá sa z viacerých hláv z nehrdzavejúcej ocele namontovaných na rotačnom karuseli. Rotačná jednotka umožňuje súčasne zatvárať viac fliaš v kontinuálnom, neprerušovanom pohybe, čo z nej robí veľmi efektívne riešenie pre veľké výrobné linky.
Bezpečnostný systém „No cap — no roll“ zastaví proces, ak fľaša nie je na mieste.
Spôsob činnosti:
Po tom, ako sú uzávery roztriedené podľa polohy v plniacej nádobe, sú dopravené k zatváraču cez otvorený žľab. Ťahacia kladka umiestni uzávery, ktoré sú následne priamo nasadené na fľašu. Fľaše s uzávermi sú prenesené na rotačný hviezdicový nosič, kde na ne zostúpia rotujúce zatváracie hlavy a začnú proces aplikácie uzáveru. Zatváracia hlava najprv vyvíja tlak na vrchnú časť uzáveru, čím stláča vložku v uzávere a zabezpečuje správne hermetické utiahnutie na hrdle fľaše. Následne sú ramená zatváracej hlavy pritlačené smerom dovnútra a valčeky závitu a bezpečnostné valčeky sa dotknú uzáveru, aby mu dali tvar závitu a bezpečnostnej drážky hrdla fľaše. Ak chýba uzáver, bezpečnostný piest zabráni kontaktu valčekov s hrdlom fľaše. Všetky pohyby sú ovládané vačkovým mechanizmom, čo umožňuje opakovateľnosť procesu zatvárania na všetkých fľašiach. Zatvorené fľaše sú transportované z rotačného nosiča pomocou hviezdicového kolesa.
- Odstredivý alebo mechanický triedič/dodávač uzáverov namontovaný na vrchu stroja.
- Žľab pre zvoz uzáverov s čidlom minimálnej hladiny uzáverov.
- Ťahacia kladka namontovaná na žľabe.
- Valčeky na zatváracích hlavách s bezpečnostným systémom „No cap — no roll“ (pre jednu veľkosť uzáveru).
- Pohyblivá jednotka zatváracích hláv, ovládaná vakom.
- Elektronická výšková regulácia.
- UV lampa na dezinfekciu uzáverov.
- Injektáž dusíka do hrdla fľaše pred distribúciou uzáverov.
- Naparenie uzáverov.
- Žľab s ťažnou kladkou pre dodatočný uzáver.
- Dodatočný valček na zatváracej hlave pre ďalší uzáver.
